Tylko we dwoje

Ślubna sesja fotograficzna odbywa się zazwyczaj w studiu fotograficznym lub/i w plenerze. Decyzja należy do nowożeńców oraz do fotografa, który stwierdza czy pora roku oraz warunki atmosferyczne sprzyjają sesji plenerowej.

W obecnych czasach sesja nowożeńców staje się nieodłącznym elementem ślubu i z reguły zarówno fotograf jak i młoda para mają indywidualne pomysły na scenerię oraz jej przebieg. Zarówno pomysły i skala organizacji sesji nowożeńców w dużej mierze zależą od przeznaczonego budżetu.

Warto dokładnie zaplanować charakter sesji nowożeńców oraz specjalne atrakcje, warto, aby były one spójne z zainteresowaniami nowożeńców. Zaplanowanie sesji nowożeńców w terminie po ślubie spowoduje, że powstała sesja plenerowa odbywać się będzie w całkowitym luzie i spontaniczności, i z reguły wtedy powstają najciekawsze zdjęcia.

Warto również, aby zdjęcia wykonane podczas sesji nowożeńców, opowiadały jakąś historię, nawiązywały do miłych i ważnych wspomnień, kojarzyły się z ważnymi miejscami w życiu młodej pary. Niejednokrotnie młoda para wykorzystuje do sesji podróż poślubną, jednak w tym przypadku należy liczyć się z dodatkowymi kosztami podróży naszego fotografa:)

By zachować charakter tematyki sesji zaleca się pozowanie w strojach ślubnych tj. sukni ślubnej, garniturze/smokingu. Sesja trwa z reguły od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od ilości miejsc w których będziemy wykonywać pamiątkowe zdjęcia.